Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

[Registrovaný] Niko Bellic, 23.07.2015 22:42, Debata, 20 příspěvků (263 zobrazení)

Vlastním starší kolo Merida Crossway z r. 2007 a dneska jsem se jel projet kousek na sever od Brna. Přestože to tam vůbec neznám, trasu jsem předem nestudoval, ani si nebral mapu, nešteloval GPS v mobilu apod. Byla to taková cesta naslepo s tím, že prostě pojedu podle turistických značek a znám přibližnou orientaci. Původním cílem bylo projet kus lesa a poté se dostat k přehradě.

Cesta nejdříve ubíhala hezky. Lesem se jelo dobře, na rozcestí Nad Kopaninami jsem se dal doleva (zhruba směrem k té přehradě). Z kopce do Jinačovic, pak dál po zelené, přejet pole a dostat se k dalšímu lesu. Trochu do kopce k rozcestí Senařov, odtud pořád po zelené k rozcestí Trnůvka. Zde jsem trochu zaváhal, protože na značkách byly v jednom směru Rozdvojovice, ve druhém Vev. Bítýška. Kdybych se býval vydal k Rozdvojovicím, k přehradě bych se dostal, ale v tu chvíli jsem chybně vyhodnotil jejich polohu a dal jsem se opačným směrem na Bítýšku (už jsem tam jednou byl a vím, že kolem hradu Veveří vede stezka zpět do Bystrce). Po chvíli vjíždím do lesní obory, kde vede nádherná asfaltová cesta. Jízdu si užívám, jedu podle zelené a modré značky, když tu najednou značky mizí a octnu se na malém neoznačeném rozcestí. Jedním směrem pokračuje hezká asfaltka, druhým směrem přechází cesta do horší štěrkové. Po další značce ani stopy, projel jsem asi 100 m každým směrem a nic (ale je možné že jsem je prostě neviděl). Zde nastala chyba č. 2, protože jsem pokračoval po asfaltce. Na konci obory pěkná cesta skončila a nastal opět štěrk. Později ovšem také nepříjemné překvapení, že jsem dojel do Moravských Knínic :-D. Do Bítýšky to bylo poměrně daleko, tak jsem zvolil kratší cestu do Kuřimi. Cesta je hodně frekventovaná, dobře se tam nejelo. Před Kuřimí se dávám vpravo, už směrem na Brno. Po chvíli vidím odbočku do lesa. Kousel jsem tam vjel, cesta nebyla označená, ale tak než jet po té hlavní, zkusil jsem to tama. Vedla kolem nějakého golfového hřiště a čím dál víc do kopce. Už jsem to tam musel jít pěšky. Nakonec konečně narážím na žlutou stezku a pak na rozcestí Pod Sychrovem. Vidím tam směr Medlánecké kopce, tak si říkám hurá, jedu dom. Tam už nebylo co řešit, dojel jsem až k těm Medlánkám a kolem letiště zpět do Komína. Ale tento úsek cesty byl nejhorší. Velké převýšení, hrubý terén, místy jsem musel jet krokem, abych chudáka treka úplně nerozbil. Cestou jsem také potkal pár "downhill magorů". Vždycky se raději postavím bokem, když slyším, že nějaký takový magor jede.. Těsně před Medlánkama vede ta stezka kolem chatek a to byl tak nepříjemný úsek, že jsem ho prostě prošel pěšky. To se nedalo - prudký kopec, sotva bych to ubrzdil, úzké to tam bylo, husté keře zasahovaly do cesty apod.

No takže se výlet trochu neplánovaně protáhl na cca 4,5 hodiny. Celková trasa na mapě zde. Zároveň jsem ale zjistil, že trek je poněkud nedostačující. Proti jízdě v terénu nemám nic a tak si asi pořídím horské kolo. I po těch štěrkových cestách se na tom asi pojede líp a chtěl bych projet více takových tras kolem Brna.

Přispět do debaty

Reklama
Předmět Autor Datum
TLDR Moas 24.07.2015 07:14
Tak to je prdel to cist. Schvalne kvuli trase jsem si to precetl, jina… Radek 24.07.2015 11:33
Četl jsem to, očekával jsem něco. Nějaké vyústění, nějakou neobyčejnou… Dale Cooper 24.07.2015 17:39
Tak sorry no, měl jsem upřesnit, že je to pro Brňáky. Je jich tu na po… Niko Bellic 24.07.2015 18:25
Ty naděláš, jenom 28 km?! (sám raději jezdím autem, líp se pak bloudí… Jack 24.07.2015 19:35
Jenom 28 km, ale samý kopec. Niko Bellic 24.07.2015 19:40
Okolí Brna znám sice jen z okénka vlaku, ale žádné Himaláje to tam ted… Dale Cooper 24.07.2015 19:45
:-D Niko Bellic 24.07.2015 19:47
Na severu se to vlní víc, než na jihu. I když nic extrémního. Prasak 25.07.2015 11:20
Vezmi kolo do vlaku a zajeď si někam severněji, třeba Adamov, Blansko,… Prasak 25.07.2015 11:23
Díky za tip. Chystám vyjet také na jih k Novým Mlýnům. Je to sice dale… Niko Bellic 25.07.2015 12:53
Jih je celej placatej, krom Pálavských vrchů. Další tip na cyklovýlet… Prasak 25.07.2015 13:26
Když chcu někam přesně dojet, určitě si trasu raději projdu na mapě, t… Mojmír 08.08.2015 09:40
V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené. Pokud… Niko Bellic 08.08.2015 09:57
V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené. Pros… Dale Cooper 08.08.2015 22:09
Nepřeháněj, jo? Stačí normální turistické značky na stromech, rozcestn… Niko Bellic 08.08.2015 22:16
Nadsázka, samozřejmě :)) Na jednu stranu máš recht, ale ono se to znač… Dale Cooper 08.08.2015 22:24
jen nech být. kolega, dělali jsme něco v argentinský před lety, šel na… kmochna 09.08.2015 08:18
Však jak jsem psal, nadsázka. Ono je ale něco jiného tržnice (znám) a… Dale Cooper 09.08.2015 17:48
já je taky nechápu, ale je s nima sranda. takový výsadek s buzolou upr… poslední kmochna 09.08.2015 18:12

Re: Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

[Registrovaný] Radek, 24.07.2015 11:33

Tak to je prdel to cist. Schvalne kvuli trase jsem si to precetl, jinak se to neda cist. Aspon odstavce by pomohly. Priste, az budes radit lidem, at pisou poradne, si vzpomen na tento svuj pamflet.

Vsechny cesty, ktere popisujes znam velice dobre. Takze mne nedalo nereagovat na ty nesmysly, ktery pises. Za prve, si stezujes, ze neco neni znacene. Pak lehce priznavas, ze sis mozna neceho nevsiml... Urcite sis nevsiml. Hlavne kdyz jsi nekolikrat spatne napsal slovo vesnice Rozdrojovice, mne bylo jasny, ze bud neumis cist nebo se nedivas poradne kudy jedes - oboje pak ma stejny vysledek. Nevis, kde jsi.

Nechapu, co ses za jezdce na kole, kdyz ti cca 7km z Kninic do Bitysky prijde daleko... U popisu, kde vydavas sterkovou cestu za horsi, nez asfaltovou, uz jsem se malem smichy neudrzel. Doporucuju ti jit jezdit na letiste, na startovaci plochu, tam mas peknyho asfaltu dost.

Po precteni techto nesmyslu

Vedla kolem nějakého golfového hřiště a čím dál víc do kopce. Už jsem to tam musel jít pěšky.

a docteni tohohle

Ale tento úsek cesty byl nejhorší. Velké převýšení, hrubý terén, místy jsem musel jet krokem, abych chudáka treka úplně nerozbil. Cestou jsem také potkal pár "downhill magorů". Vždycky se raději postavím bokem, když slyším, že nějaký takový magor jede.. Těsně před Medlánkama vede ta stezka kolem chatek a to byl tak nepříjemný úsek, že jsem ho prostě prošel pěšky. To se nedalo - prudký kopec, sotva bych to ubrzdil, úzké to tam bylo, husté keře zasahovaly do cesty apod.

uz jsem se nesmal, protoze jsem pochopil, ze to myslis vazne a ze ti ten hustokrutopsiny teren, ktery zvladaji 8-10lete deti opravdu ublizil.

Nakonec po tom asi milionu stiznosti, jak se po tak narocne neste neda vlastne jet, napises

trek je poněkud nedostačující

. To uz si odporujes uplne.

No doporuceni pro tebe. Jezdi na rovnem asfaltu - vyhnes se kopcum, do kterych se musi slapat. Nejezdi do terenu, muze te tam cekat HRUBY TEREN, na kterem se rozmazlenym holcickam spatne jezdi. Dokonce pri prejeti takovehoto druhu terenu te muze sedlo bouchat do zadecku nebo do kulicek nebo do rucicek a nedejboze, kdyz ti odeprou sluzbu rucicky, to te pak muze stat i zoubecky.

Pro ostatni, kdo by tam nahodou chteli jet a uz nekdy sedeli na horskem kole... jedna se o tezce podprumernou trasu s velice lehkym terenem. Uplne v pohode tento teren daji zensky na trekovym kole. Ovsem ne ty, kterym hruby teren boucha do pipinky a tem, kterym velky prevyseni pri jizde do kopce zpusobuje nutnost slapat o neco vic, nez na rovnem asfaltecku.

Cesty jsou takrka rovne a bez zradnych der, kdyby nekdo chtel jet z kopce rychlej. Par z kopcu ma na par desitkach metru o neco vic stupnu, nez by neznaly kolem Brna mohl cekat, ale vyjizdi to zensky na treku, jak jsem uz psal, takze kdo jezdi na horskym, bude tady jako na vylete. U Medlanek je par desitek metru horsi cesta, ale tou se jet nemusi. Takze i kdyz se na ni natrefi a nekdo ma problem s prejetim, staci slezt z kola a prejit to.

^ Odpovědět

Re: Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

[Registrovaný] Dale Cooper, 24.07.2015 17:39

Četl jsem to, očekával jsem něco. Nějaké vyústění, nějakou neobyčejnou událost. A ono nic... Sorry, ale proč tohle sem píšeš? Pro neznalé okolí Brna jen zbytečný text o ničem.

^ Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

#

[Registrovaný] Niko Bellic, 24.07.2015 18:25

Tak sorry no, měl jsem upřesnit, že je to pro Brňáky. Je jich tu na poradně dost a možná by mi někdo mohl poradit lepší trasy sjízdné se stávajcím trekem. Nechci si ho úplně zničit..

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Jack, 24.07.2015 19:35 [Upraveno]

Ty naděláš, jenom 28 km?!

(sám raději jezdím autem, líp se pak bloudí ;-))

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Niko Bellic, 24.07.2015 19:40

Jenom 28 km, ale samý kopec.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Dale Cooper, 24.07.2015 19:45 [Upraveno]

Okolí Brna znám sice jen z okénka vlaku, ale žádné Himaláje to tam tedy nejsou :-) Ty kopče :-)

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

Re: Okolí Brna znám sice jen z okénka vlaku, ale žádné Himaláje to tam ted…

[Registrovaný] Prasak, 25.07.2015 11:20

Na severu se to vlní víc, než na jihu. I když nic extrémního.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

[Registrovaný] Prasak, 25.07.2015 11:23

Vezmi kolo do vlaku a zajeď si někam severněji, třeba Adamov, Blansko, tam projeď Moravskej kras a od tama buď zase vlakem zpět, nebo na kole zpátky. Určitě se ti bude líbit cesta Pustým žlebem okolo Punkevních jeskyní, můžeš se stavit na Macochu a dat si tam párek :-)

^ Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

#

[Registrovaný] Niko Bellic, 25.07.2015 12:53

Díky za tip. Chystám vyjet také na jih k Novým Mlýnům. Je to sice daleko, ale zdá se že pořád po rovině.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Prasak, 25.07.2015 13:26 [Upraveno]

Jih je celej placatej, krom Pálavských vrchů.
Další tip na cyklovýlet je dojet opět vlakem na sever do Letovic (tam to ještě jede, dál už se myslím přesedá, konec IDS JMK) a z Letovic kolem Křetínky (přehrada Letovice), kde se můžeš aj vykoupat, třeba na hrad Svojanov. A nějaký ty trasy okolo si určitě najdeš.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Dnešní průzkumný výlet na kole - trek dostal zabrat

[Registrovaný] Mojmír, 08.08.2015 09:40

Když chcu někam přesně dojet, určitě si trasu raději projdu na mapě, to bych doporučil jako základ, než jet na slepo.. teda pokud si nejseš jistý a v lesích se bloudí lehce :) Gps nemám a když jedu někam daleko, projdu si trasu na mapě, klidně i několikrát a zapamatuju, než pak bloudit a ztratit se/zdržovat se. K přehradě jezdím z Rosic (východně od Brna) právě přes cyklostezky v lesích- je to 15km a mají tam krásnou rovnou silnici (letecka). Ale z Komína, vždyť to máš hnedle vedle a podle mapy si tam ani nedojel k přehradě :o Osobně značky v lesích nesleduju, protože mám trasu nastudovanou přesně z domu, někomu to může přijít trapné či já nevím zbytečné, že mám strach jet naslepo atd.. cokoliv, ale je to paráda když jsem někde, kde jsem nikdy nebyl a nemusím řešit značky a že se ztratím nebo nevím kam/cesty, vím přesně kam kde odbočit, vyhovuje mi to tak. A když si nejsem jistý stačí se zeptat, když máte to štěstí někoho v lese potkat.

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] Niko Bellic, 08.08.2015 09:57

V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené. Pokud dojedu na neoznačené rozcestí a široko daleko žádné pokračování značky, tak je asi něco špatně.. Ale s tím jsem tak trochu počítal, chtěl jsem to okolí prostě poznat, odpoledne bylo volné tak jsem vyrazil jen tak na slepo. Příště si ale projdu mapu.
Ta trasa, co jezdíš, ta se mi velmi zamlouvá a zkusím ji. Celou cestu po asfaltce, to bude paráda (místo pochybných lesních cest, kde si treka leda rozbiju). Díky za tip :-)

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Dale Cooper, 08.08.2015 22:09 [Upraveno]

V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené.

Prosímtě!! Copak jsou naše lesy Amazonské pralesy nebo Himaláje? Co bys tam chtěl za značení?
Mnohokrát jsem podnikl (pěšmo) inspekci vojenských prostorů. Tam nemáš lautr nic, žádné značení, žádná třeba viditelná sídla a podobně a se svými orientačními schopnostmi (lehce nadprůměrné) jsem tam taky nebloudil. Bez GPS, jen s papírovou mapou.

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

Re: V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené. Pros…

[Registrovaný] Niko Bellic, 08.08.2015 22:16 [Upraveno]

Nepřeháněj, jo? Stačí normální turistické značky na stromech, rozcestníky apod. Nechápu, že jedu několik kilometrů naprosto bez problému a pak najednou jako když utne, značení končí a vyber si, kudy se vydáš.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Dale Cooper, 08.08.2015 22:24

Nadsázka, samozřejmě :))
Na jednu stranu máš recht, ale ono se to značení jaksi samo neudělá...

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

Re: V lesích by se nemuselo bloudit, kdyby byly trasy řádně značené. Pros…

[Registrovaný] kmochna, 09.08.2015 08:18

jen nech být. kolega, dělali jsme něco v argentinský před lety, šel na oběd do tržnice, kde bývala hospoda, asi 15 minut po nás (nutno dodat, že tam chodil týden). ta hospa bývala u vody na přes barák co je zastávka tramvaje. na to mapu nepotřebuješ. :-p telefon, že je u pavilónu 50? (na druhý straně u počty) a ať si pro něj dojdu.

[477-trza-png]
někdo prostě nemá orientační smysl.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Dale Cooper, 09.08.2015 17:48

Však jak jsem psal, nadsázka. Ono je ale něco jiného tržnice (znám) a nějaké lesíky kolem Brna :-)
No a jestli někdo nemá ani zbla orientačního smyslu, tomu leckdy nepomůžou ani cedule z obrázku co jsem linkoval ]:)

< Odpovědět

Sovy nejsou tím, čím se zdají být.

# poslední

[Registrovaný] kmochna, 09.08.2015 18:12

já je taky nechápu, ale je s nima sranda. takový výsadek s buzolou uprostřed klánovického lesa, to by bylo terno. to by byl nikův brněnský hvozd procházka.

< Odpovědět

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2018 Poradna.net – info@poradna.net, Google+